برنده جایزه صلح نوبل اعلام شد


برنده جایزه صلح نوبل اعلام شدبرنده جایزه صلح نوبل اعلام شد

سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی، به دلیل تلاش‌هایشان در راستای انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه امروز(سه‌شنبه) جایزه صلح نوبل را از مسئولان این موسسه دریافت کرد.برنده جایزه صلح نوبل اعلام شد

به گزارش تهران پرس، شبکه خبری سی.ان.ان گزارش داد مراسم اعطای جایزه صلح نوبل ساعت 11 صبح به وقت محلی در نروژ برگزار شد. این جایزه شامل مدال، دیپلم افتخار و مبلغ 1/2 میلیون دلار است.

هنگامی که موسسه نوبل در اکتبر سال جاری میلادی اعلام کرد، سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در پی تلاش‌هایش برای انهدام زرادخانه‌های شیمیایی سوریه برنده جایزه صلح نوبل شده، بسیاری متعجب شدند. حتی دریافت‌کنندگان این جایزه نیز متعجب بودند.

موسسه نوبل اعلام کرد: هدف از انتخاب سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تشویق برای به راه انداختن روند انهدام تسلیحات شیمیایی در سراسر جهان است.

توربجورن جاگلند، رئیس موسسه نوبل گفت: ما می‌خواستیم به جهان یادآوری کنیم که هم‌اکنون نیز امکان خلاصی از تمام تسلیحات کشتار جمعی را داریم.

امسال بیستمین سالروز امضای کنوانسیون منع استفاده و گسترش تسلیحات شیمیایی است.

جاگلند گفت: 80 درصد از تسلیحات شیمیایی سوریه و بیش از 90 درصد از ظرفیت تولید آن‌ از بین رفته‌ اما در حقیقت ما این تصمیم را پیش از رویدادهایی تابستان سال جاری سوریه اتخاذ کردیم. ما به دلیل آنچه که این سازمان انجام داده، جایزه صلح نوبل را به آن اعطا کردیم. البته بسیار مهم است که از اقدامات این سازمان در سوریه نیز حمایت کنیم.

احمد اوزومکو، دبیر کل سازمان منع گسترش تسلیحاتی شیمیایی در هنگام دریافت این جایزه ابراز امیدوار کرد که این جایزه مردم را به سوی انهدام تسلیحات کشتار جمعی سوق دهد و هر چه زودتر شاهد برقراری صلح در سوریه باشد.


منبع: ایسنا

انتقال هارد یک ترابایتی در ۰.۲ ثانیه

1:

منم یه روزاینو میگیرم
گیره مو 4200 ساله کشف شد!+ عکس

2:

من فکر میکردم یکی از کاربران سایت اینو میگیره......:))))))))))
حیف شد
دی ی ی ی


72 out of 100 based on 47 user ratings 882 reviews

*